Aiakujundus hõlmab laia valdkonda, kuid eelkõige mahutab see sõna erinevaid välieluruumi moodustamise ja sisustamise võimalusi. Milliseks tulevane aed kujuneb ja mida sisaldab, seda otsustavad ruumi kasutajad. Aiakujundaja ülesanne on justkui aiaomanike fantaasiate ja ideede sobitamine ning kokkuliitmine, nii hullumeelsed kui need ka ei tunduks. Mõnikord võib  aiakujundaja kaasamisel lähteülesanne muutuda läbi lisandunud valikuvõimaluste  ja krundi iseärasuste, mida ei ole võimalik ilma põhjalikuma analüüsita ette näha.

Näide erinevatest kujundamise võimalustest. 


Aiakujundajana aitan teie või enda ideid kombineerides muuta aiad õdusateks välieluruumideks, kasutades erinevaid praktilisi kogemusi, teooriaid ja kunstilisi seaduspärasusi. Kujundustöödes aitan teil sisustada avalikke haljasalasid ja koduaedu. Minult leiate laia valiku taimestamise viise, mis annavad võimaluse valida endale sobiva taimede hooldusvajaduse, eelarve, esteetilise pildi ja keskkonna sõbralikkuse vahel. 

Näited taimestamise viisidest.


Millisel juhul oleks teil aiakujundajast abi?
1. Kui ei ole aega läbi töötada erinevat hulka infot, mille hulgast valida sobivaid stiile, materjale ja muid kujundamise jaoks vajalikke teadmisi ja oskusi.
2. Kujundaja aitab leida sobiva hinna ja kvaliteedi suhtega lahendused, tarnijad ja töö tegijad.
3. Teadmatus teeb vahetevahel otsustamise raskeks, kui puudub kindlus valikute õigsuses siis võiks ennast täiendada või küsida nõu. Piisab 1-2 tunnisest konsultatsioonist, et aru saada, kuhu edasi liikuda kas aia kujundamisel, rajamisel või hooldusvõtete kasutamisel.
4. Teil on mõned ideekillud, kuid ei oska neist kujundada terviklikku ja sidusat väliruumi. Aiakujundaja  aitab teil teha ruumi analüüsi ja pakub selle põhjal erinevaid lahendusi aia kasutamiseks ja sisustamiseks. Aiakujundaja aitab teil visualiseerida õueruumi kasutamise valikuvõimalusi ja leida erinevatele õueruumidele sobivad asukohad. Tihti on klientide suurimaks mureks, et tahaks midagi aga milline tulemus välja näeb. Seda muret aitavad projekti tellimisel lahendada erinevad vaated, mis teevad otsustamise lihtsamaks ja pakuvad rohkem soovitud lõpplahendusi ja vähem ümber tegemist. 

Näide aia osadest enne ja pärast uut kujundust.